W dniach 3-5 sierpnia odbędzie się Festiwal Smaków – Festiwal kuchni regionalnej i ekologicznej oraz Browariada – Festiwal Piw Rzemieślniczych.  Z satysfakcją informujemy, że Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza została partnerem tego wydarzenia.

Druga edycja Browariady oraz trzecia edycja festiwalu kuchni regionalnej i ekologicznej odbędzie się na terenie Expo Mazury w Ostródzie. W pierwszy weekend sierpnia uczestnicy będą mogli spróbować piw z ponad 20 browarów. W ofercie wystawców znajdą się piwa, które nie są powszechnie dostępne w sklepach i pubach, a także cydr oraz tradycyjne domowe nalewki.

Festiwal Smaków zgromadzi producentów żywności tradycyjnej oraz ekologicznej. Główną atrakcją będzie I Ogólnopolski Konkurs Kulinarny Kół Gospodyń Wiejskich „Warmińsko-Mazurski Prodiż”. Gospodynie z całej Polski zaprezentują tradycyjne przepisy na potrawy regionalne w zupełnie nowej odsłonie. Celem konkursu jest promocja żywności i ochrona dziedzictwa kulinarnego.

W sobotę, 4 sierpnia zaplanowano także drugą edycję ostródzkiej giełdy birofilów, organizowaną przez Północny Klub Birofilów w Elblągu. Na miejscu będzie można kupić różnego rodzaju akcesoria i gadżety związane z piwem. Podczas Browariady i Festiwalu Smaków nie zabraknie również dobrej muzyki, zabawy  i rywalizacji sportowej. Uczestnicy będą mogli wziąć udział, m. in. w Turnieju Rekreacyjnym Sołectw. Odbędzie się także  muzyczny konkurs Młodych Kapel. Szczegółowy plan imprezy można znaleźć na stronie browariada.pl.

Festiwal smaków

Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych.