W dniu 16.03.2018 z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie Wołyńskiej Agencji Promocji Inwestycji w Kovelu i gościliśmy w tym mieście. Podczas wizyty spotkaliśmy  się z Władzami Miasta oraz przedsiębiorcami z rejonu Kovela.

Bardzo konstruktywne rozmowy o problemach ukraińskich firm w rozwoju i realizacji swojej działalności w Polsce i Unii Europejskiej. Dominowała tematyka problemów ze wzajemną wiarygodnością kontrahentów, zatorów płatniczych i narzędzi pozwalających na zabezpieczenie transakcji handlowych. Ponadto poruszano problemy z wprowadzeniem na rynek Unii Europejskiej dóbr wytworzonych na Ukrainie.

Podczas spotkania Centrum Analiz Rynkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej reprezentowali: Mariusz Tywoniuk, Dyrektor CAR-PUIG. Partner Zarządzający Kancelarii Prawnej Tywoniuk&Partners oraz Oleksandr Bondarenko, Z-ca Dyrektora ds. współpracy międzynarodowej.  Dziękujemy organizatorom za możliwość spotkania. Mamy nadzieję że gościliśmy w Kovelu po raz pierwszy, ale nie ostatni, a nawiązana współpraca będzie rozwijana w najbliższym okresie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą fotorelacją pt. „Spotkanie w Wołyńskiej Agencji Promocji Inwestycji w Kovelu”. Zachęcamy także do regularnego odwiedzania naszego bloga. Będziemy publikować relacje ze wszystkich spotkań jakie odbywa Centrum Analiz Rynkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.